Τα όργανα της Διακοινοβουλευτικής Συνέλευσης Ορθοδοξίας

Loading...


Κατά τη διάρκεια της Γενικής Συνέλευσης της Διακοινοβουλευτικής Συνέλευσης Ορθοδοξίας αναδείχθηκαν τα νέα μέλη των οργάνων.

Αναλυτικά:

Πρόεδρος της Γενικής Συνέλευσης:               Γενικός Γραμματέας:
Sergei Popov (Ρωσία)                 Ιωάννης Αμανατίδης (Ελλάδα)

Αναπληρωτής Γραμματέας: Αθανάσιος Μπούρας (Ελλάδα)
Ταμίας: Σταύρος Αραχωβίτης (Ελλάδα)
Σύμβουλοι: Δρ. Κώστας Μυγδάλης (Ελλάδα), Καθ. Valery Alexeev (Ρωσία)

Διεθνής Γραμματεία Δ.Σ.Ο.:
Jaroslav Nilov (Ρωσία)
Κώστας Κωνσταντίνου (Κύπρος)
Petru Andea (Ρουμανία)
Aragats Akhoyan (Αρμενία)
Eugeniusz Czykwin (Πολωνία)
Fuad Kokaly (Παλαιστίνη)

Επιτροπές Διεθνούς Γραμματείας

• Επιτροπή Οικονομικών
Πρόεδρος: Jaroslav Nilov (Ρωσία)
Εισηγητής: Σταύρος Αραχωβίτης (Ελλάδα)
Μέλη: Γιώργος Βαρνάβα (Κύπρος)
• Επιτροπή Κανονισμού
Πρόεδρος: Joseph Iskander (Σουδάν)
Εισηγητής: Ghassan Moukheiber (Λίβανος)
Μέλη: Eugenio Tuma (Χιλή)
Drago Kalabic (Βοσνία & Ερζεγοβίνη)

• Επιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων
Πρόεδρος: Άγγελος Βότσης (Κύπρος)
Εισηγητής : Andrei Klementiev (Λετονία)
Μέλη: Mkrtich Minasyan (Αρμενία)
Eugenio Tuma (Χιλή)
Miron Ignat (Ρουμανία)

• Επιτροπή Πολιτισμού
Πρόεδρος: Aleksander Čotrić (Σερβία)
Εισηγητής: Nadezhda Pethukhova (Καζακστάν)
Μέλη: Valeri Korb (Εσθονία)
Genc Pollo (Αλβανία)
Atef Kawar (Ιορδανία)
Riad Rahal (Λίβανος)
Sergey Scheblygin (Ρωσία)

• Επιτροπή Διεθνούς Πολιτικής
Πρόεδρος: Sergey Scheblygin (Ρωσία)
Εισηγητής: Vangjel Dule (Αλβανία)
Μέλη: Andres Zottos (Αργεντινή)
Sergejs Mirskis (Λετονία)
Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Efstathia Booras (ΗΠΑ)
Atef Kawar (Ιορδανία)
Drago Kalabic (Βοσνία & Ερζεγοβίνη)
Emilo Labudovic (Μαυροβούνιο)
Dmitry Sablin (Ρωσία)
Ιωάννης Αμανατίδης (Ελλάδα)

• Επιτροπή ΜΜΕ
Πρόεδρος: Volen Siderov (Βουλγαρία)
Εισηγητής: Miron Ignat (Ρουμανία)
Μέλη: Efstathia Booras (ΗΠΑ)
Vladimir Velman (Εσθονία)
Michail Markelov (Ρωσία)
Nazih Abboud (Συρία)

• Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Οικογένειας και Μητρότητας
Πρόεδρος: Elena Mizulina (Ρωσία)
Εισηγητής: Atef Majdalani (Λίβανος)
Μέλη: Nadezhda Pethukhova (Καζακστάν)
Strachinja Bulaich (Μαυροβούνιο)
Dorel Covaci (Ρουμανία)

• Επιτροπή Παιδείας
Πρόεδρος: Zakaria Kutsnashvili (Γεωργία)
Εισηγητής: Αθανάσιος Μπούρας (Ελλάδα)
Μέλη: Irina Kralevich (Λευκορωσία)
Mileta Poskurica (Σερβία)
Reda Haddad (Ιορδανία)
Sergey Obukhov (Ρωσία)

• Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με το Παναφρικανικό Κοινοβούλιο
Επικεφαλής: Ανδρέας Μιχαηλίδης (Ελλάδα)
Εισηγητής: Tom Katsiantonis (ΗΠΑ)
Μέλη: Joseph Iskander (Σουδάν)
Barthelemy Tshiongo (Λαϊκή Δημοκρατία του Κογκό)
Theodore Ssekikubo (Ουγκάντα)
Zacarias Jose (Μοζαμβίκη)

• Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Διακοινοβουλευτική Συνέλευση της Ευρασιατικής Οικονομικής Κοινότητας
Επικεφαλής: Alexandr Miliutin (Καζακστάν)
Εισηγητής: Plamen Slavov (Βουλγαρία)
Μέλη: Joseph Iskander (Σουδάν)
Andres Zottos (Αργεντινή)
Nadezhda Pethukhova (Καζακστάν)
Barthelemy Tshiongo (Λαϊκή Δημοκρατία του Κογκό)
Atef Kawar (Ιορδανία)
Emilo Labudovic (Μαυροβούνιο)

• Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ένωσης Ρωσίας – Λευκορωσίας
Επικεφαλής: Irina Kralevich (Λευκορωσία)
Εισηγητής: Γιώργος Βαρνάβα (Κύπρος)
Μέλη: Vladimir Velman (Εσθονία)
Sergey Scheblygin (Ρωσία)
Strachinja Bulaich (Μαυροβούνιο)



Ετικέτες